Pagina 1 van 4 (85 resultaten)
Sorteren:
Sorteren:
Pagina 1 van 4 (85 resultaten)
Filter
Gelderland
Gelderland is opgericht in 1935 en kent een rijke historie. De oprichter was gecharmeerd van Scandinavisch design en zodoende werd al in een heel vroeg stadium gekozen voor moderne vormgeving en hoekige vormen.
Voor Gelderland geen massaproductie: alle meubelen worden ambachtelijk in Nederland vervaardigd door ervaren vakmensen. Ook wordt alleen gebruik gemaakt van kwaliteitsmaterialen.
Kenmerkend voor Gelderland; hoezensysteem & zitcomfort
Vanaf 1952 werden de eerste freelance ontwerpers ingeschakeld en werd steeds meer een strakke, eenvoudige vormgeving toegepast. Met de hechte samenwerking met Jan des Bouvrie, die in 1969 werd opgestart, brak een nieuwe periode aan.
In de jaren 80 werd een nieuwe manier van stofferen geïntroduceerd, de ‘hoezenmethode’ die ook nog steeds wordt toegepast. Alle Gelderland zitmeubelen zijn uitgevoerd met het voor het bedrijf specifieke hoezensysteem.
Hierdoor heeft u de mogelijkheid de hoes van uw meubel te laten reinigen, te verwisselen of te vernieuwen.
De basis voor het succes van Gelderland is in de tweede helft van de vorige eeuw gelegd door ontwerpers Rob Parry, Jan des Bouvrie en Henk Vos.
De hechte samenwerking tussen Gelderland en Jan des Bouvrie bestaat vanaf 1969 en heeft veel succesvolle modellen opgeleverd, waaronder de banken 430 en 6511 en fauteuil 5770. Een andere klassieker in de collectie is de Gelderland 4800, ontworpen door Henk Vos.
Bekijk de collectie online of kom langs in onze showroom! Meer weten over Gelderland? Bekijk dan de officiële website.